KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7473446
nr 747 3446
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Albert Engström (1869-1940), självporträtt, signerad, 25x21
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 mars 2012
kl 17:00:46
200 kr
300 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström